Lyle & Scott inwestuje w klub piłkarski - Lewes FC

Marka odzieżowa Lyle & Scott od dłuższego czasu inwestuje w drużynę Lewes FC z regionu East Sussex w Anglii.

Głównym założeniem współpracy jest dość mocny rozwój klubu oraz dotarcie do większej społeczności. Dodatkowo marka zapowiedziała zakup nowych zawodników, strojów meczowych i treningowych oraz rozbudowę obiektów klubowych.

Ben Gunn, dyrektor marki Lyle & Scott: "Lewes FC jest latarnią morską w świecie sportu, klubem, którego zasady i wartości wykraczają daleko poza boisko, co naprawdę do nas przemówiło. W naszej firmie skupiamy się na budowaniu społeczności oraz wspieraniu tych, których wizja jest na tyle mocna, aby dokonać zmian w modzie i sporcie. Nie postrzegaliśmy tego wyłącznie marketingowo, ale raczej jako okazję, aby pomóc drużynie opowiedzieć swoją własną historię, wesprzeć ich w tym co robią oraz tworząc im możliwości. Dzięki temu znacznie szersza publiczność doceni ich wyjątkową pracę."

Lewes FC jest w 100% własnością swoich kibiców. Klub w 2010 roku był na krawędzi bankructwa, a dzisiaj żeńska drużyna potrafi wygrywać między innymi z Liverpool’em. W tym momencie klub jest jednym z niewielu półprofesjonalnych klubów na świecie, który płaci swoim żeńskim i męskim drużynom.

Lyle & Scott inwestuje w klub piłkarski - Lewes FC

Obecne rozgrywki męska drużyna zakończyła na 7. miejscu (Isthmian League - Premier Division), a kobieca na 8. (FA Women's Championship). W ostatnich dniach obie strony ogłosiły przedłużenie współpracy do lata 2023. 

Charlie Dobres, dyrektor klubu Lewes FC: "Lyle & Scott to wyjątkowa marka, która koncentruje się w dużym stopniu na inicjatywach społecznościowych. Nie możemy się doczekać dalszej współpracy. Korzyści z tej inwestycji będą odczuwalne zarówno w zespołach kobiet, jak i mężczyzn oraz w całym klubie."

Maggie Murphy, dyrektor generalna sekcji kobiet Lewes FC: "W ostatnich latach, kiedy kobiecy sport borykał się z tak wieloma problemami, że współpraca z Lyle & Scott pokazuje, że jest nadzieja na lepszą przyszłość dla kobiecej piłki nożnej. Inwestycje pozwolą nam rozwijać się, trenować jak profesjonaliści, wzmacniać skład, a także dzielić się naszą wyjątkową historią z innymi."

Co ciekawe równo 10 lat temu marka wprowadziła swoją pierwszą kolekcję odzieży damskiej. 

W obecnym sezonie drużyna kobiet Lewes FC zakończyła sezon na 8. miejscu w FA Women's Championship