„Ja, Kibic” to wciągająca opowieść, która przenosi czytelnika w mroczny świat angielskich chuliganów piłkarskich lat 80. Autor, James Bannon, były policjant działający pod przykrywką, przedstawia swoje niezwykłe wspomnienia z czasów infiltracji grupy The Bushwackers, najgroźniejszych kibiców Millwall FC.
Fortblake to marka, która wzięła się z prostego, ale genialnego pomysłu – połączenia brytyjskiej elegancji z włoskim streetwearowym luzem. Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy kilku chłopaków z Rzymu postanowiło stworzyć coś własnego.
Netflix po raz kolejny odpala fajerwerki na polskim rynku. Tym razem bierze na warsztat jedno z najbardziej kontrowersyjnych zjawisk w obecnych czasach – kulturę kibicowską. Temat, który budzi tyle samo fascynacji, co strachu. Już w styczniu 2025 roku na platformę ma trafić serial zatytułowany "Kibic".
Fred Perry – marka, która na pierwszy rzut oka kojarzy się z elegancją i klasyczną brytyjskością. Jednak pod powierzchnią subtelnej estetyki polo kryje się bogata historia kulturowego buntu. Kolor czarny stał się jednym z najważniejszych symboli w kontekście subkultur związanych z Fred Perry.
Po niemal dekadzie przerwy Danny Dyer i Nick Love, duet odpowiedzialny za takie brytyjskie klasyki jak "The Football Factory" i "The Business", ponownie łączą siły, by dostarczyć widzom kino, które wbija w fotel. Ich najnowszy projekt, "Marching Powder", zapowiada się na wybuchową mieszankę brutalności, czarnego humoru i surowego realizmu.
Moda ma to do siebie, że często wywołuje zdziwienie. Czasem wystarczy jeden szczegół – logo, kolor czy nazwa, by wywołać lawinę pytań. A gdy na ubraniach widzisz małego, eleganckiego pingwina? Historia marki Original Penguin to opowieść o tym, jak przypadek, odrobina kreatywności i zaskakujący pomysł potrafią zbudować globalną ikonę.
W świecie sneakersów zdarzają się czasem niespodziewane kolaboracje, które potrafią wzbudzić ogromne emocje. Taka współpraca miała miejsce, gdy Lionel Messi, Bad Bunny i Adidas połączyli siły, tworząc wyjątkową edycję modelu Gazelle Indoor.
Andy Capp – postać tak leniwa i niepoprawna, że niemal fascynująca. Stworzony przez brytyjskiego rysownika Reg Smythe'a, od swojego debiutu w 1957 roku na łamach Daily Mirror stał się symbolem nieudacznika z północno-wschodniej Anglii, który żyje na marginesie społeczeństwa.
Kolekcje od C.P. Company, inspirowane historią Manchesteru City, nie tylko oddają hołd klubowi, ale także subkulturze, która zmieniła sposób, w jaki postrzegamy kibiców piłkarskich. Dziś, podobnie jak w latach 80., fani City mogą nosić te same kurtki, które kiedyś symbolizowały nowy sposób kibicowania – z dumą, stylem i głębokim zakorzenieniem w kulturze futbolu.
"Football Against the Enemy" autorstwa Simona Kupera to fascynująca opowieść złożonego związku między piłką nożną a różnorodnymi kulturami na całym świecie. Oryginalnie wydana w 1994 roku, książka zagłębia się w społeczno-polityczne aspekty tego sportu, analizując, w jaki sposób piłka nożna odzwierciedla i wpływa na społeczeństwa, w których się obraca.
Powrót do klasyki! Z wielką radością prezentujemy najnowszy model koszulki Warszawa z kolekcji City Series 2 od Weekend Offender. Biały, klasyczny t-shirt nawiązuje stylem do najpopularniejszego modelu Prison.
Po zeszłorocznej, udanej współpracy marka Weekend Offender po raz kolejny połączyła siły z Leo Gregory. Efektem tego jest dres oraz kurtka w granatowej kolorystyce.