Fred Perry x Gorillaz - kolaboracja z wirtualnym zespołem muzycznym

Na początku kwietnia, w mediach społecznościowych marki Fred Perry pojawiły się informacje oraz grafiki informujące o współpracy z wirtualnym, brytyjskim zespołem muzycznym - Gorillaz.

Zespół został założony w 1998 roku przez Damona Albarna i Jamie Hewletta. Przez pierwsze lata twórcy nie pojawiali się osobiście na koncertach, a występami zajmowały się wirtualne postacie: 2D (wokalista i klawiszowiec), Murdoc Niccals (basista), Noodle (gitarzysta) oraz Russel Hobbs (perkusista). Dużym sukcesem okazały się utwory Clint Eastwood, Feel Good Inc czy chociażby 19/2000, który pojawił się w grze FIFA 2002. Oprócz sukcesów muzycznych, zespół współtworzył autobiograficzną książkę Rise of the Ogre, a w 2009 roku światową premierę miał film dokumentalny pod tytułem Bananaz. W Polsce wystąpili 3-krotnie (m.in. na Open’er Festival).

Fred Perry x Gorillaz

Całkiem niedawno na profilach społecznościowych oraz w kilku większych miastach na świecie (centrum Londynu oraz Tokio) ukazały się banery przedstawiające członków zespołu w klasycznych polówkach Fred Perry. Dokładniej chodzi o model M12 (z podwójnymi, kontrastowymi końcówkami) oraz jednokolorowy - M3. Koszulki nie zmieniły się od czasu pierwszego projektu - cały czas wytwarzane są na tradycyjnych maszynach w Leicester oraz ręcznie wykańczane. Kampania reklamowa przedstawia 2D w klasycznej, białej polówce, a pozostałych członków zespołu w modelu M12 Twin Tipped: Murdoc Niccals (Tartan Green / Ice / Red), Noodle (Brighton Ice / French Navy) oraz Russel Hobbs (Maroon / White / Ice).

London Picadilly - Fred Perry x Gorillaz

TOKYO SHIBUYA - Fred Perry x Gorillaz
„Moja pierwsza polówka Freda Perry'ego tak naprawdę nie była moja, należała do Arthura Ashe'a. Jak skrzyżowanie Baracka Obamy i Denzela Washingtona… był artystą… miał styl, miał afro, nosił parę krótkich spodenek - i oczywiście klasyczną koszulkę tenisową Fred Perry…”
Russel Hobbs

Krótko podsumowując: Gorillaz to idealni artyści, dzielący poczucie niezależności z brytyjską marką odzieżową. Dodatkowo to nie koniec współpracy - Fred Perry zapowiedziało kolejne projekty, a oferta zostanie powiększona m.in. o bluzy.

2D - wokalista i klawiszowiec

Murdoc Niccals (basista)

Noodle (gitarzysta)

Russel Hobbs (perkusista)