Old Town Stadium - Stadion 10-lecia w kolekcji od Three Stroke

Historia oraz poczucie przynależności

Marka Three-Stroke Productions jakiś czas temu wypuściła kolekcję t-shirtów o nazwie Old Town Stadium Project. Na koszulkach zostały umieszczone projekty legendarnych stadionów w pierwotnej wersji, a także lokalne stadiony mniej popularnych drużyn. Do tych pierwszych możemy zaliczyć takie stadiony jak: San Siro w Mediolanie (projekt przedstawia 4 wersje rozbudowy stadionu, zaczynając od 1926 roku), Boleyn Ground w Londynie (dawna, historyczna siedziba West Ham United), Stadion De Meer w Amsterdamie (zburzony w 1998 roku, miejsce wielkich sukcesów Johana Cruyffa), historyczne Stadio Olimpico w Rzymie (zaprojektowane w 1927 roku pod nazwą Stadio dei Cipressi) czy chociażby Santiago Bernabéu w Madrycie (zbudowany w 1944 roku o nazwie Chamartín). Jeżeli chodzi o stadiony lokalne, możemy wyróżnić takie jak: Giuseppe Moccagatta Stadium w Alessandrii (zbudowany w 1929 roku po awansie lokalnej drużyny do Seria A, od 2018 roku jest gospodarzem meczów Juventusu do lat 23) czy Stadion Oosterpark w Groningen (zamknięty w 2005 roku, odbyły się na nim m.in. dwa mecze reprezentacji Holandii). Kolekcja jest uznaniem dla wyżej wspomnianych aren, na których odbyło się wiele historycznych i niesamowitych wydarzeń.

Stadion Dziesięciolecia w Warszawie

W kolekcji pojawił się również polski akcent - Stadion Dziesięciolecia w Warszawie. Otwarty w 1955 roku mógł pomieścić do 71,008 osób. Co ciekawe, meczem inaugurującym było spotkanie pomiędzy reprezentacjami miast: Warszawy i Katowic. Odbyło się na nim wiele wydarzeń sportowych (mecze reprezentacji Polski, finały Pucharu Polski, zawody lekkoatletyczne), a gościem na stadionie był chociażby Jan Paweł II. Po problemach finansowych (wysokie koszty utrzymania obiektu), stadion został odkupiony przez miasto. Przez następne kilkanaście lat był jednym z największych targowisk w Europie. Stadion zdecydowanie był miejscem legendarnym nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce i Europie.

Włoska produkcja koszulki Stadionu 10-lecia

Koszulki w kolorze czarnym wykonane zostały w 100% z bawełny. Do nadruku loga zostały zastosowane najnowsze techniki znakowania odzieży. Zostały wyprodukowane we Włoszech, dzięki czemu jakościowo produkt prezentuje się wzorowo. Dodatkowo na szwie bocznym umieszczone zostało logo producenta.

Projekt Stadion Dziesięciolecia dostępny na Casual Authentic w limitowanej edycji! Do każdej koszulki dorzucamy wlepki od Three-Stroke Productions: Keep Your Head Up - Never Forget Where You Came From.